31. Klub Coacha – Relacyjny Wymiar Pracy z Klientem

31. Klub Coacha – Relacyjny Wymiar Pracy z Klientem 31. Klub Coacha – Relacyjny Wymiar Pracy z Klientem

W każdej pracy z klientem (indywidualnej, z parą czy też grupowej) można wyróżnić aspekt treściowy (podejścia, metody, techniki, narzędzia) i relacyjny. Oba wymiary są ważne i wzajemnie na siebie oddziałują. Powszechnie uznaje się, że takie wymiary relacji jak: rodzaj, kontekst i jakość znacząco wpływają na efektywność procesów edukacyjnych, rozwojowych i terapeutycznych. Podczas warsztatu zajmiemy się przede wszystkim tym, co warto wiedzieć o relacji kiedy podejmujemy się pracy z drugim człowiekiem.
Pytania, które zadamy:
• Co wpływa na budowanie relacji?
• Jakie relacje tworzymy w kontakcie z klientem i po co?
• Jak relacja wpływa na proces, a jak proces na relację?
Odpowiedzi poszukamy wśród takich zagadnień jak:
kontekst
wewnętrzny model roboczy (Internal Working Model)
stany „Ja”
mechanizmy unikania kontaktu
zjawiska zniekształcające relację
pomocne pozycje: neutralność, lekceważenie (?!), zaciekawienie
Jeżeli proces ma być skuteczny jest takim dlatego, że wywieramy na kogoś wpływ, ale ten wpływ może mieć miejsce tylko wtedy, jeżeli ów człowiek ma równy wpływ na nas. Nie można wywrzeć wpływu nie poddając się wpływowi.
Takim wzajemnym oddziaływaniem jest relacja. Warto wiedzieć jak wpływamy i jakiemu wpływowi się poddajemy, bo pozwala to formułować pomocne interwencje oraz bardziej świadomie i odpowiedzialnie wykonywać swoją pracę.
Na spotkaniu będziemy w sposób refleksyjny, uważny i pozbawiony ocen przyglądać się sobie pod kątem omawianych kwestii i wyciągać użyteczne wnioski. A wszystko to w celu poszerzenia świadomości o relacjach jakie tworzymy i jakie chcielibyśmy tworzyć ze swoimi klientami.

Dominika Borowska-Stasica: certyfikowany coach, psycholog, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz terapeuta systemowy w trakcie szkolenia. Od 12 lat pracuje z ludźmi, ma doświadczenie w pracy z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi. Współpracuje z instytucjami pomocowymi i oświatowymi w ramach realizowania projektów, szkoleń i poradnictwa. Obecnie z pasją i zaangażowaniem współtworzy bielski Instytut Systemowej Pracy z Rodziną „POZA SCHEMATEM”, pisze artykuły i tworzy autorskie programy szkoleniowe i rozwojowe (Coachingowa Grupa Rozwojowa, Bielskie Spotkania Rozwojowe). Przez 3 lata jako koordynatorka Klubu Coacha rozwijała ideę i praktykę coachingu na terenie Bielska-Białej. Na co dzień pracuje systemowo z osobami indywidualnymi, parami oraz całymi rodzinami. Interesuje się Stylami Przywiązania szczególnie w aspekcie Rodzicielstwa Bliskości (Attachment Parenting). Swoją pracę poddaje interwizji oraz superwizji. Od lat szkoli przyszłych coachów z komunikacji i podstaw coachingu. Prywatnie jest żoną i mamą, miłośniczką zdrowego stylu życia i ekspresji siebie poprzez taniec, malowanie i ruch.
Informacje na stronach:
http://dominikacoach.pl/index.php/dominika-borowska-stasica/
http://www.poza-schematem.com.pl/index.php/kadra/

Kluby Coacha objęte są patronatem Izba Coachingu

Gdzie: Częstochowa ul. Żwirki i Wigury 6, III piętro sala 32

Kiedy: 12 maja 2016, godzina 18.00-21.00

Koszt:
25zł
na konto: 18 1050 1142 1000 0023 0147 0577

30zł w dniu spotkania

BARDZO PROSZĘ O POTWIERDZENIE OBECNOŚCI TELEFONICZNIE LUB MAILE
to bardzo ważne w komtekście przygotowania sali oraz informacja dla Prowadzącego!
DZIĘKUJĘ
Zapisy: Sylwia Dąbrowska-Paulewicz
sylwia@emocoach.pl, tel. 696 178 477

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *