IMAGINESKOPIA W COACHINGU CZYLI JAK POBUDZIĆ WYOBRAŹNIĘ KLIENTA – WARSZTATY PRACY Z METAFORĄ

IMAGINESKOPIA W COACHINGU CZYLI JAK POBUDZIĆ WYOBRAŹNIĘ KLIENTA – WARSZTATY PRACY Z METAFORĄ

2Karty-imagineskopyCokolwiek robimy, możemy być kreatywni lub ulegać rutynie.Twórcze działania na warsztatach i sesjach coachingowych oznaczają nie tylko konieczność podążania za nowoczesnymi metodami pobudzania wewnętrznego potencjału ludzi, ale także zapewniają czerpanie przyjemności z rzeczy, które tylko na pozór wydają się niepotrzebne i dziecinne. Z pewnością warto przełamać stereotypy myślenia, wyjść poza kalki mentalne, zapewniając uczestnikom szkoleń i klientom na sesji coachingowej, świetną i pouczającą zabawę z metaforą. Ludzie twórczy odznaczają się odwagą i gotowością do podejmowania wyzwań oraz chęcią podążania za zmianami.

Na warsztacie poznamy na własnej skórze na czym polega kreatywny podział uczestników szkolenia na grupy, oraz jak obrazy, sentencje i dobrze dobrane pytania inspirują i pobudzają wyobraźnię. Przekonamy się jak pracować nad rozwojem osobistym i zawodowym, łamiąc dotychczasowe zasady i poszukując nietypowych inspiracji. Zmiana perspektywy i kontekstu pozwala dostrzec to, co w inny sposób nie przyszłoby nam do głowy.

W ramach spotkania poznamy graficzne narzędzia edukacyjne ZWROTNICY służące do pobudzania potencjału uczestników szkoleń oraz do pracy coachingowej. Zestawy TROPY, FORY DLA METAFORY i 3 x Z to komplety kart edukacyjnych – dla trenerów i coachów (można je dowolnie miksować).

 

Komplety TROPY i FORY DLA METAFORY (360 kart) zawierają:

240 fotografii

30 sentencji

60 pytań coachingowych

 

Komplet 3 x Z (zobacz, zapytaj, zadziałaj) zawierają:

120 fotografii

120 mocnych pytań coachingowych

 

Karty Zwrotnicy działają jak klasyczne imagineskopy. Pobudzają kreatywność i sprawiają, że to, czego nie widać, staje się widoczne. Praca z nimi to jednocześnie sposób na motywację do realizacji celu, ponieważ to, co sobie wizualizujemy staje się dla nas bardziej pożądane. Pojecie IMAGINESKOP pochodzi z książki Wstęp do imagineskopii wydanej w 1977 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego. Jej autor, który ukrywa się pod pseudonimem Śledź Otrembus-Podgrobelski, dowcipnie używając naukowego języka, wprowadza czytelnika w świat fikcyjnej nauki o poszerzaniu wyobraźni. O działaniu IMAGINESKOPÓW w coachingu można przeczytać na blogu:

http://zwrotnica.net/blog/2015/01/imagineskopia-w-coachingu/

 

Program spotkania:

 

Krótka prezentacja ZWROTNICY – kart i innych akcesoriów

Metafora w coachingu

Rozgrzewka – ćwiczenia gimnastykujące umysł

Ćwiczenia z kartami

 

Możliwość zakupu kart w cenach promocyjnych!

 

TRENER:

 

Anna Łoza-Dzidowska – posiada doświadczenie w dziedzinie psychologii biznesu, asertywności, komunikacji interpersonalnej, efektywnej sprzedaży, zarządzania oraz funkcjonowania zespołów. Jest autorką rozwiązań szkoleniowych w obszarze zarządzania komunikacją w firmie. Zawodowo działa na dwóch płaszczyznach – graficznej i szkoleniowej, specjalizuje się w procesach związanych ze zmianą już istniejącego wizerunku (rebranding), lub stworzeniem zupełnie nowego (branding), wychodząc naprzeciw firmom, które poszukują innych niż dotychczas, lub całkiem nowych dróg rozwoju, nastawiając się na zmianę kierunku myślenia i pokazanie im nowych możliwości.

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie (1978-1983). Od ponad 10 lat wykonuje zawód trenera biznesu, współpracując z Firmą Szkoleniową Exbis – Eksperci Biznesmenom. W 2009 roku podniosła swoje kompetencje trenerskie do poziomu EQF 5 European Qualification Framework (Senior trainer). Zajmuje się również coachingiem – w 2014 roku zdobyła certyfikat CFC, obecnie jest w trakcie certyfikacji PCD w Nobel Manchattan Coaching. W pracy coachingowej wykorzystuje metody interaktywne, tworzy wizualne narzędzia rozwojowe, wykorzystując swoje przygotowanie graficzne oraz szczególny rodzaj percepcji właściwy artystom. Od wielu lat fotografuje, a swoimi zdjęciami inspiruje uczestników szkoleń. Jest właścicielką firmy ZWROTNICA – Projektowanie Zmiany, firmy zajmującej się kształtowaniem szeroko pojętego wizerunku, ze szczególnym uwzględnieniem firm szkoleniowych i coachingowych. W oparciu o swoje fotografie, wykształcenie graficzne oraz wiedzę i doświadczenia trenerskie tworzy ciekawe graficznie narzędzia edukacyjne.

 

Koszt: 30zł/ przedpłata na konto: 18 1050 1142 1000 0023 0147 0577

Zapisy: Sylwia Dąbrowska-Paulewicz
sylwia@emocoach.pl, tel. 696 178 477

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *